Kraul Total Immersion

Technika pływania opracowana przez Terrego Laughlina w 1989 roku. Terry często zadawał sobie pytanie „jak to jest, że inny pływają dobrze, a inni mimo wielu ćwiczeń, dalej nie robią postępów?”. W swojej metodyce skupił się na opływowości, odpowiedniej pozycji ciała na wodzie oraz środku ciężkości podczas płynięcia. Dzięki temu był w stanie wyeliminować siłowanie się z wodą, nieefektywne ruchy i często ich nadmiar, który wcale nie skutkował przyspieszeniem w wodzie. Skupił się na pracy z dorosłymi, którzy są o wiele większym wyzwaniem niż dzieci.

Na filmie poniżej, jeden z moich ulubionych pływaków pływających tzw. „totalem”; Shinji. 

Kraul metodą Total Immersion w Akademii Pływania Progres

Jest najczęściej wybieranym stylem do nauki w naszej szkole.
Kraul jest najbardziej powszechnym ze stylów pływackich widywanych na basenach. Pływanie „kraulem” jest najszybszym ze sposobów przemieszczania się w wodzie, stąd jest on najczęściej wybieranym stylem na zawodach triathlonowych oraz innych, długodystansowych.

Z kolei umiejętność pływania kraulem dwuuderzeniowym (Total Immersion) lub inaczej ekonomicznym, pozwala na dodatkowe zaoszczędzenie energii, tak cennej na zawodach długodystansowych. Tak jak w przypadku każdego stylu pływackiego, najważniejsza jest jednak technika. Bez niej będziemy siłować się z wodą, a każdy przepłynięty basen zaowocuje…zadyszką. Na pewno skądś to znacie!

Metodyka Total Immersion w połączeniu z ćwiczeniami używanymi w standardowej metodyce kraula, pozwala na prowadzenie kursu dobrze zorganizowanymi etapami, które finalnie doprowadzą do pełnego i pięknego stylu. Plan zajęć obejmuje ćwiczenia na płytkim basenie, a następnie na dużym (około połowy kursu).

Na co będziemy zwracać szczególną uwagę na kursie?

– prawidłowe ułożenie ciała na wodzie
– rotacja
– zgranie ruchu w takcie dwuuderzeniowym
– prowadzenie ręki górą
– chwyt wody
– ułożenie głowy przy oddechu

Marta: „Bardzo cenię sobie podejście do nauki pływania metodą Total Immersion i nie ukrywam, że jest moją ulubioną. Po wielu latach pływania kraulem „standardowym”, ciężko mi teraz zamienić mój fajny dwutakt na stare nawyki. W kraulu TI wbrew nieprawdziwym opiniom, można spokojnie przyspieszać!
Metodyka Total Immersion największe przełożenie na efekty ma właśnie w kraulu. Uwielbiam obserwować jak kursantom z zajęcia na zajęcia przybywa pewności w ruchach, styl nabiera ogłady, odpowiedniego rytmu i tempa, jest po prostu piękny. Cała idea Total Immersion jest niezwykle cenna głównie dlatego, że każdy może się go nauczyć, niezależnie od wieku. Woda odciąża stawy i uparcie twierdzę, że tak jak rzadko który sport, pływanie można uprawiać aż do czasu późnej starości. Dzięki Total Immersion osiągnięcie tego celu stało się jeszcze prostsze.”

Grupę prowadzi: Marta

Poznaj nas

Nasi Instruktorzy

Kontakt:

Telefon

512-279-490

Adres

ul. Chełmońskiego 43, Wrocław

Email

kontakt@plywanieprogres.pl

Dojazd

Przy basenie znajduje się duży parking oraz przystanek tramwajowy: 1, 2, 4, 10